Hotel Artus, Twoje miejsce...

Dla Gości ceniących sobie aktywną formę wypoczynku przygotowaliśmy Centrum Sportu, do którego zapraszamy codziennie w godz. 8.00 - 20.00. Stworzyliśmy to miejsce, bo wiemy,  że ruch, sport i aktywość fizyczna to najlepsza recepta na zdrowie i doskonałe samopoczucie.

Siłownia / Sala Fitness

Siłownia otwarta jest codziennie w godz. 8.00 - 20.00 i jest dostępna tylko dla Gości hotelowych. Wyposażona jest w profesjonalny sprzęt firmy LifeFitness.

squash

Squash - dyscyplina sportowa wywodząca się od tenisa - to sport dla wszystkich, a zasady obowiązujące w tym sporcie są proste i przystępne dla każdego.

W naszym hotelu powstał kort do squasha z myślą o aktywnym wypoczynku naszych Gości - serdecznie zapraszamy!


Historia squasha jest dość prozaiczna, a mianowicie powstała z potrzeby ruchu, którego brakowało angielskim więźniom osadzonym w słynnym londyńskim więzieniu "The Fleet". Kryminaliści szukając możliwości ruchu zaczęli uderzać piłką o ścianę, posługując się również rakietą. Tak zrodził się sport zwany „Racquet”. Z czasem gra w „Racquet” stała się popularna w angielskich szkołach i tam też przekształciła się w squasha. Uczniowie odkryli, że przebita piłka uderzona o ścianę rakietą nie odbija się w sposób znany w tenisie, a rozgniata się (tłum. z ang. squash) i nie wraca z powrotem do gracza. Na przestrzeni lat squash stał się coraz bardziej popularny na całym świecie. Dziś w squasha gra się w ponad 150 krajach.
W Polsce squash pojawił się w roku 1976, kiedy to szwedzcy robotnicy pracujący przy budowie hotelu w Brodnicy wybudowali kort do gry w squasha, aby po pracy aktywnie spędzić czas na ulubionej grze.
Kort do squasha ma wymiary 9,75 m x 6,4 m i jest zamknięty ścianami ze wszystkich czterech stron, z których tylna ściana jest szklana, co umożliwa oglądanie grających.
Zasady gry:
Squash polega na odbijaniu piłki o ścianę w wyznaczonym polu ograniczonym liniami. Linia nie liczy się do pola i traktowana jest jako aut.
Gra rozpoczyna się serwisem, a pierwszego serwującego losuje się przez obrót rakiety. Serwujący podaje piłkę aż do momentu, kiedy przegra wymianę. Wtedy serwis przejmuje jego przeciwnik. Gra w każdym secie toczy się do 11 punktów, a punkty zdobywa się w każdej wymianie. Przy stanie 10:10 aby wygrać set, jeden z zawodników musi zdobyć dwupunktową przewagę. Mecz toczy się do 3 wygrannych setów.


 

Czytaj więcej
Zwiń

piłka halowa cubeball

Dla amatorów piłki nożnej przygotowaliśmy boisko do piłki halowej CUBEBALL.
Boisko ma wymiary:
długość 10 m
szerokość 5 m
wysokość 3 m
Szklana ściana oddzielająca boisko umożliwia oglądanie i kibicowanie zmagań piłkarskich.

Cubeball to bardzo dobry pomysł na rodzinne rozgrywki w piłkę, jak również idealne miejsce do przeprowadzenia turnieju podczas spotkań konferencyjnych czy biznesowych.

Aqua aerobik

Aqua aerobik czyli gimnastyka w wodzie to sport dla wszystkich, bez względu na kondycję fizyczną i wiek. Woda jest doskonałym amortyzatorem mięśni i stawów, dlatego nawet tym, którzy na codzień nie uprawiają żadnego sportu, nie grozi żadna kontuzja. Dzięki właściwościom wyporowym wody ćwiczenia w niej wykonywane nie obciążają układu ruchu.  Aqua aerobik jest zatem bezpiecznym rodzajem aktywności zarówno dla osób z nadwagą, cierpiących z powodu bólów kręgosłupa, z zaawansowaną osteoporozą, jak i po przebytych urazach kości i stawów. W wodzie bez obaw mogą ćwiczyć również kobiety w ciąży. Gimnastyka w wodzie poprawia formę, rzeźbi sylwetkę i doskonale odpręża.
Na Państwa życzenie prowadzimy zajęcia grupowe podczas spotkań integracyjnych czy szkoleń.

boisko zewnętrzne

Przy hotelu znajduje się zewnętrzne boisko, na którym można grać w siatkówkę, koszykówę czy badmintona.
Latem organizujemy tu Rodzinny Turniej Sportowy, a także mecze w siatkówkę.

Nordic Walking

Nordic Walking to prosty i przyjemny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, wzrost kondycji fizycznej, wzmocnienie mięśni i poprawę ogólnego samopoczucia.
Podczas prawidłowego chodu „z kijami” angażujemy 90% mięśni naszego ciała, dzięki czemu usprawniamy układ ruchu, układ oddechowy i sercowo-naczyniowy. Ponadto prostota tego sportu daje możliwość trenowania zawsze i wszędzie, niezależnie od pory roku czy terenu na którym się znajdujemy. Zapraszamy na wspólny spacer po zdrowie!

Ćwiczenia gimnastyczne

Ćwiczenia gimnastyczne pod okiem fizjoterapeutów to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu podczas pobytu w naszym hotelu.
Doradzimy jak ćwiczyć, żeby się zrelaksować, co zrobić, żeby pozbyć się bólu kręgosłupa, jakie ćwiczenia wykonywać, aby mieć piękną sylwetkę. Prowadzimy gimnastykę kręgosłupa, ćwiczenia modelujące brzuch i nogi.

Serdecznie zapraszamy!

wyroznione-HolidayCheck-Award
tripadvisor facebook google-plus blog
newsletter